Камерон ги повика САД да одобрат нов пакет помош за Украина


2 копии

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров денеска изјави дека колку подолго трае конфликтот во Украина, толку потешки ќе бидат условите под кои ...
| | веќе видена | слични

Откако републиканците во американскиот Конгрес го стопираа новиот пакет воена помош за Украина, од првите борбени редови пристигнуваат извештаи за се потешката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се очекува американскиот Сенат да го одложи почетокот на зимскиот одмор додека продолжуваат двопартиските разговори за безбедноста на границите и обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски беше во кратка посета на Германија на враќање од САД и по разговорите во Норвешка со лидерите на петте скандинавски ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на северноевропските земји на вториот самит Украина-Северна Европа во Осло ја потврдија својата непоколеблива поддршка за Украина, се вели во ...
| | веќе видена | слични

– Лидерите на петте нордиски земји денеска му порачаа на украинскиот претседател Володимир Зеленски, на заедничкиот разговор во Осло, дека ќе продолжат да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 394 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 100 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 358 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Да не се тера политика од проблемот со пасошите и с озаендички сили да им се излезе во пресрет на граѓаните, рече Министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камерон ги повика САД да одобрат нов пакет помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: