Доколку има потреба, ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените, вели Бектеши

4 копии

Според министерот за економија Крешник Бектеши, мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај, како што рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши очекува инфлацијата да продолжи да се намалува, а согласно анализите што се при крај, ако е потребно, како што најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека барањето за проширување на капацитетот за гас е принциопиелно согласно регулативите на Европската Унија и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши не го знае или го згреши името на бугарскиот министер за финансии кого денеска го нарече „колегата Асенов“, иако тој се ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата забавува, така барем покажува статистиката, која говори за сголемени трошоци на живот за 3,1 отсто. Но, тоа не значат и пониски цени за граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 518 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ, Бране Петрушевски и Миле Лефков објавија видео на Твитер. Тие со намера да проверат дали функционираат пасошите кои им се важечки, ...
сите 350 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 206 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Според нумеричките модели кои ги следат метеоролозите, по се изгледа дека во март и април ќе имаме снег, дожд, студено време и мраз. Метеорологот Славчо ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, за изградбата на висококатницата до „Воена болница“ во Скопје, информираше дека го добила Извештајот ...
сите 66 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, денес до Советот на Град Скопје, испрати иницијатива за итна седница со единствена точка на дневен ред - да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку има потреба, ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените, вели Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: