ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Центарот за управување со кризи информира дека дава безрезервна поддршка на планинарството. Доколку доживеете несреќа или ви се појават здравствени проблеми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-„Реални“ повици за итни случаи на 112 во ЦУК биле 40.21 отсто, а 59.79 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Според Центарот за управување со кризи изминатото деноноќие имало вкупно 1.654 повици на Единствениот број за итни случаи 112, а имало информации и за два ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според последниот Извештај на Центарот за управување со кризи (ЦУК) во последното деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112 имало вкупно 1.543 повици. ...
| | веќе видена | слични

Според ЦУК, „реални“ повици за итни случаи биле 41,08 отсто, а 58,92 проценти, или како што ги кфалификуца Центарот „неитни повици“, што биле за други потреби ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 128 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: