ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Центарот за управување со кризи информира дека дава безрезервна поддршка на планинарството. Доколку доживеете несреќа или ви се појават здравствени проблеми на ...
| | веќе видена | слични
36 копии

Според последниот извештај на Центарот за управување со кризи изминатото деноноќие имало вкупно 1.654 повици на Единствениот број за итни случаи 112 , а имало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-„Реални“ повици за итни случаи на 112 во ЦУК биле 40.21 отсто, а 59.79 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Според ЦУК, „реални“ повици за итни случаи биле 41,08 отсто, а 58,92 проценти, или како што ги кфалификуца Центарот „неитни повици“, што биле за други потреби ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 554 | | | веќе видена

„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател од Германија, од нивната сестринска партија ЦДУ. Човекот е еден од највлијателните, во врвот е на таа ...
сите 483 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: