ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Центарот за управување со кризи информира дека дава безрезервна поддршка на планинарството. Доколку доживеете несреќа или ви се појават здравствени проблеми на ...
| | веќе видена | слични
36 копии

Според последниот извештај на Центарот за управување со кризи изминатото деноноќие имало вкупно 1.654 повици на Единствениот број за итни случаи 112 , а имало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-„Реални“ повици за итни случаи на 112 во ЦУК биле 40.21 отсто, а 59.79 проценти други, именувани како „неитни повици“, што биле за други потреби на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Според ЦУК, „реални“ повици за итни случаи биле 41,08 отсто, а 58,92 проценти, или како што ги кфалификуца Центарот „неитни повици“, што биле за други потреби ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК со известување како да повикате помош при несреќа на планина, а немате мрежа на мобилниот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: