Земјата се соочува со епидемија од корупција, црната листа ќе се проширува, најави Агелер

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние имавме најавено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ставовите на секого во ова демократско општество се легитимни така што не би можел да дадам дополнителни коментари, вели премиерот Димитар Ковачевски во однос ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбраната од експремиерот Зоран Заев за поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев откога САД го стави на црна листа, сегашниот премиер Димитар Ковачевски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска на денешната конференција даде свој коментар за состојбата со корупцијата во државата, коментирајќи ги последните ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска вели дека не гледа задна намера во изјавите на амбасадорката Анџела Агелер и од претставниците на САД во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што САД објавуваат имиња на нивната црна листа според министерката за одбрана Славјанка Петровска е знак дека институциите треба да направат дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска вели дека не гледа задна намера во сите пораки кои ги слушнавме изминатите денови од амбасадорката Анџела Агелер и ...
| | веќе видена | слични

Екс-премиерот Зоран Заев изрази поддршка до поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев за, како што вели, докажување на неоснованоста за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев преку објава за медиумите истакна дека Кочо Анѓушев и неговиот тим биле едни од ...
| | веќе видена | слични

„Анѓушев е мој пријател и соработник кој исклучително го почитувам. Јас го замолив во мај 2017 година да прифати, да одработи одреден период за македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 165 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 393 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 198 | | | веќе видена

Поранешниот руски опозициски лидер Алексеј Навални треба да биде погребан денеска, но членовите на неговиот тим тврдат дека сè уште се соочуваат со тешкотии ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјата се соочува со епидемија од корупција, црната листа ќе се проширува, најави Агелер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: