Американците го предупредија Израел да не влегува во конфликт со Хутите


Американскиот весник „Волстрит џурнал“ пишува дека САД побарале од Израел да не одговара на нападите на Хутите од Јемен. Од Вашингтон наводно рекле дека ќе им ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војската на Израел денеска соопшти дека уништила командно-контролен центар што го користела единица на Хамас во градот Газа. За време на операцијата во областа ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за дијаспора и социјална еднаквост, Амихаи Чикли изјави за израелски Инет дека не ја исклучува можноста за формирање израелски населби во ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Црвениот крст Мирјана Шпољариќ му рече на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека притисокот врз Хамас може да ја „затвори вратата“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливен денеска нагласи дека не е соодветно Израел да ја окупира Газа на долг рок, бидејќи се зголемуваат ...
| | веќе видена | слични

Телото на Толедан било извлечено од Газа за време на израелска воена операција, а откако било вратено во Израел и идентификувано, неговото семејство е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 406 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американците го предупредија Израел да не влегува во конфликт со Хутите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: