ОВА Е ОДЛИЧЕН БОЖИКЕН ПОДАРОК ЗА ПУТИН Што мисли Кирби за одлуката на САД да не испрати помош за Украина?!


САД синоќа испратија дополнителни 175 милиони долари воена помош за Украина, претходно авторизирана од претседателот Џо Бајден, но од неговата администрација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров денеска изјави дека колку подолго трае конфликтот во Украина, толку потешки ќе бидат условите под кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Управната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева го повика светот да постави јасни правила и цврста ...
| | веќе видена | слични

Се очекува американскиот Сенат да го одложи почетокот на зимскиот одмор додека продолжуваат двопартиските разговори за безбедноста на границите и обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Посетата на претседателот Володимир Зеленски на САД на 11-12 декември за да ги убеди членовите на Конгресот да одобрат понатамошна помош за Кијив го остави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден, за време на прес-конференцијата со неговиот украински колега Володимир Зеленски во Вашингтон, ги прочита подготвените ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната, трета посета на Володимир Зеленски на Вашингтон од почетокот на војната во Украина најдобро се опишува со еден збор – очај. Тоа беше, имено, ...
| | веќе видена | слични

Најновите изјави на претседателот на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден, кои ги даде при посетата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, ...
| | веќе видена | слични

Украина не може да ја победи Русија без поддршка, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на денешната посетата на Осло, бидејќи новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Државната изборна комисија соопшти денеска дека од утре, 25 февруари 2024 година, на својата веб страница, секојдневно ќе информира за бројот на собрани ...
сите 256 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА Е ОДЛИЧЕН БОЖИКЕН ПОДАРОК ЗА ПУТИН Што мисли Кирби за одлуката на САД да не испрати помош за Украина?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: