Бектеши и Шакири ја презентираа новата мерка за ваучери за домашен туризам за студентите


Мерката ваучери за поддршка на домашниот туризам на Министерството за економија која беше наменета за работници со ниски приходи од следната година ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Учениците и студентите кои го оствариле правото на стипендија пред да се зголемат износите на стипендиите, а кои потпишале анекс кон договорот за зголемување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Грижата за сите е темелот на нашите мерки и политики со кои создаваме еднакви можности и подобри услови на секој човек. Со новиот 9-ти пакет антикризни мерки ...
| | веќе видена | слични

Студентите кои живеат надвор од местото на студирање седум месеци ќе добиваат финансиска помош од државата. За стекнување на правото за финансиска поддршка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Универзитетското студентско собрание при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УСС УКИМ) смета дека Министерството за економија треба средствата предвидени за ...
| | веќе видена | слични

Во Собрание денеска треба да продолжи 136. седница на која треба да се разгледува Предлог законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го утврди текстот на Предлогот законот на 9 месецов, на предлог на Министерството за труд и социјална политика. Со него се уредуваат корисниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 533 | | | веќе видена

Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат во однос на тоа како ќе се однесуваат со валидноста на македонските пасоши. Една земја има формален став, другите повеќе ...
сите 337 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 160 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, заменик-министерот Назим Буши и дополнителниот заменик- министер, Митко Бојмацалиев, остварија работна средба ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши и Шакири ја презентираа новата мерка за ваучери за домашен туризам за студентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: