ДИСКРИМИНИРАНИ СЕ ДОМАЌИНСТВАТА ШТО НЕ МОЖАТ ДА ЈА КОРИСТАТ ЕВТИНАТА ТАРИФА! Нема оправдание за ЕВН, имаше доволно време


Иако беше најавено брзо адаптирање на броилата за електрична енергија за користење на евтината дневна тарифа, воведена од 1 декември, процесот се одвива етапно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните нема да плаќаат повисоки сметки за електрична енергија од 1 јануари. Ова важи за домаќинствата, за семејствата и малите потрошувачи кои се дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) е независно тело, кое одлучува за цената на струјата, министерот за економија, Крешник Бектеши, уверува дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија лично смета дека струјата треба да поскапи за трошаџиите во третиот и четвртиот блок, за да се заштитат првиот и вториот. Но, ...
| | веќе видена | слични

Власта уверува дека цената на струјата нема да биде повисока од први јануари граѓаните се скептични. Некои од нив велат дека и покрај тоа што имаат нови броила ...
| | веќе видена | слични

Колкаво ќе биде поскапувањето на електричната енергија и на што се темели ? Владините министри веќе најавуваат поголеми сметки за граѓаните кои спаѓаат во ...
| | веќе видена | слични

Додека се собираат последните податоци и се прават пресметките за новата цена на струјата која ќе ја плаќаат домаќинствата од први јануари, и министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИСКРИМИНИРАНИ СЕ ДОМАЌИНСТВАТА ШТО НЕ МОЖАТ ДА ЈА КОРИСТАТ ЕВТИНАТА ТАРИФА! Нема оправдание за ЕВН, имаше доволно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: