СТОЈАНОСКИ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесоа 250 амандмани за поправка на Предлог – буџетот за 2024-та


Денес започнува разгледувањето на амандмани за Буџетот за 2024-та година. Во досегашната дебата колегите од СДСМ не ја прифаќаат реалноста за состојбите во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

На денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет беа разгледани и одбиени вкупно 19 амандмани на предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за финансии Филип Николовски соопшти дека владата за неполни две години има над една милијарда евра реализирани капитални инвестиции и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Јас би кажал дека сите амандмани кои што се поднесени имаа за цел да ја зголемат економската ефикасност на економијата во Република Македонија, како и да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Амандмани од опозицијата за обезбедување финансии од новиот државн буџет за изградба и обнова на локални патишта, обиколници и автопати, беа во фокусот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците од ДПМНЕ се неспособни и наместо парите да ги вложуваат во капитални дела, тие парите на граѓаните ги трошат само за плати за вработените по ...
| | веќе видена | слични

Матичната комисија во Собранието ја продолжува амандманската расправа за Предлог-буџетот. Поднесени се вкупно 272 интервенции, 250 од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 395 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОЈАНОСКИ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесоа 250 амандмани за поправка на Предлог – буџетот за 2024-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: