Буџетот е таман само од позиција на власт – се тресат амандманите, 250 се од опозицијата


Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година во рамките на матичната собраниска Комисија за финансирање и буџет. Поднесени се 272 амандмани, ...
| | веќе видена | слични

-Донесовме 9 пакети анти-кризни мерки, од 2020 до 2023 година, во износ од 2.6 милијарди евра, најголеми во регионот. Ова е уште една потврда дека СДСМ бил и е ...
| | веќе видена | слични

Повеќе за сите е огледало на нашата грижа за граѓаните. Дури и во време на светска и економска криза, никој не беше оставен сам, така ќе продолжиме и во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се грижиме за сите, донесовме нов пакет антикризни мерки, 9-ти по ред, во вредност од 662 милиони евра за поддршка на ранливи граѓани, ученици, студенти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на трибината „Повеќе за сите“ во скопски Аеродром истакна дека 540 илјади кограѓани кои редовно скенираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Од едната страна имаме европски концепт предводен од СДСМ кој значи поголеми плати и пензии, подобар животен стандард и членство во ЕУ а од другата страна има ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет беа разгледани и одбиени вкупно 19 амандмани на предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџетот е таман само од позиција на власт – се тресат амандманите, 250 се од опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: