[ФОТО] Кај поранешна „Алумина“ ќе се гради комплекс од 8 згради, две од нив со по 35 ката - соседите немаат право на жалба


Општина Кароп објави 3Д-презентации како ќе изгледа просторот кај поранешна „Алумина“ во населба Тафталиџе, а според предвиденото ќе се гради комплекс од 8 ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, за планот „ Комплекс Алумина“ , на кој Пуцко Петрол може да гради и објекти високи до 35 ката, рече дека тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски која ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека е виновна што ја блокира изградбата на 35 катници на територија на неговата општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешното обраќање до јавноста против изградбата на кулите во Тафталиџе се изјаснија и од советничката група на СДСМ во Општина Карпош каде рекоа не ...
| | веќе видена | слични

Советничката група на СДСМ во Општина Карпош се заложува за хумана урбанизација и хумано живеење. Во оваа насока советничката група не поддржува проекти со ...
| | веќе видена | слични

Деталниот урбанистички план за просторот кај поранешната фабрика Алумина во Општина Карпош до петок е на јавна расправа, а судејќи според реакциите на ...
| | веќе видена | слични

За жал во Советот на општина Карпош има советници, сезнајковци, кои неуспехот во својата кариера се обидуваат да го компензираат со фрустрации во Советот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 365 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ФОТО] Кај поранешна „Алумина“ ќе се гради комплекс од 8 згради, две од нив со по 35 ката - соседите немаат право на жалба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: