Прогнози за 2024 година – ќе има евтин леб само ако нема нова војна во Европа

Во текот на следната година не се очекува поскапување на лебот и брашното, велат мелничарите од Македонија. Тие објаснија дека цената на пченицата е стабилна и ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачите во Европската унија ќе бидат подобро заштитени од силно флуктуирачките цени на електричната енергија бидејќи преговарачите постигнаа договор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на храната во ноември останаа на најниско ниво во споредба со изминатите две и пол години, бидејќи поевтините житарки ги надоместија повисоките цени на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 277 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 231 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 136 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 15 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 432 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, за изградбата на висококатницата до „Воена болница“ во Скопје, информираше дека го добила Извештајот ...
сите 88 | | | веќе видена

Во синоќешните вести на ТВ21 дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан за најавената истрага во врска со обрасците за ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогнози за 2024 година – ќе има евтин леб само ако нема нова војна во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: