Синџир нафтени компании се обиделе да ја изиграат државата со даноците, УЈП ќе реагира веднаш

Голем синџир нафтени компании се обиделе да печалат врз грбот на државата и да го прекршуваат Законот. Има мало намалување на уплатата на ДДВ, но поголем ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на трибината „Повеќе за сите“ во скопски Аеродром истакна дека 540 илјади кограѓани кои редовно скенираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, на својот фејсбук профил објави каде во слободно време се релаксира и каде го наоѓа мирот. „ Дојран е местото каде си го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти нема да го предадат телото на починатиот опозиционер Алексеј Навални уште 14 дена, изјави неговата портпаролка. – Истражителите им рекоа на ...
сите 273 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 79 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска изјави дека „законите се донесени и приказната е затворена“, одговарајќи на новинарско прашање во однос на препораката ...
сите 113 | | | веќе видена

На 18.02.2024 во 23.15 часот на автопат Неготино – Градско, кај клучка Неготино, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ при ...
сите 278 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 177 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека размислува за дополнителни санкции против Русија, три дена по смртта на противникот на Кремљ, ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синџир нафтени компании се обиделе да ја изиграат државата со даноците, УЈП ќе реагира веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: