Кај поранешна „Алумина“ предвидени осум нови згради, од кои две големи кули со 25 и 35 ката


На местото на поранешната фабрика „Алумина“ во општина Карпош се планираат вкупно осум нови згради, од кои шест со висина од 9 до 14 катови, но и две големи ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски која ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека е виновна што ја блокира изградбата на 35 катници на територија на неговата општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешното обраќање до јавноста против изградбата на кулите во Тафталиџе се изјаснија и од советничката група на СДСМ во Општина Карпош каде рекоа не ...
| | веќе видена | слични

Советничката група на СДСМ во Општина Карпош се заложува за хумана урбанизација и хумано живеење. Во оваа насока советничката група не поддржува проекти со ...
| | веќе видена | слични

Деталниот урбанистички план за просторот кај поранешната фабрика Алумина во Општина Карпош до петок е на јавна расправа, а судејќи според реакциите на ...
| | веќе видена | слични

За жал во Советот на општина Карпош има советници, сезнајковци, кои неуспехот во својата кариера се обидуваат да го компензираат со фрустрации во Советот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Карпош со реакција по низата обвинувања на негова сметка за најавената изградба на висококатници кај поранешна „Алумина“. Откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 366 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај поранешна „Алумина“ предвидени осум нови згради, од кои две големи кули со 25 и 35 ката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: