Хрватска со најголем раст на продажбата на мало во ЕУ во октомври

Прометот во европската малопродажба се зголеми само малку во октомври, а Хрватска забележа убедливо најголем раст меѓу земјите-членки, покажаа во средата ...
| | веќе видена | слични

Работата од дома останува модел кој е посакуван и од работниците и од работодавачите. Но, овој тип на работа е пред се „привилегија“ или „обврска“ за работници ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањето спроведено од компанијата ЦЕПЕР во 12 земји од Централна Европа, апсолутно мнозинство од населението поседува кредитни или дебитни картички. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарија е држава од Европската унија со најмалку среќни или задоволни луѓе.Тоа се наведува во податоците од годишното истражување за индикаторите за квалитет ...
| | веќе видена | слични

Секоја година европската агенција за статистика „Еуростат“ објавува извештај за квалитетот на животот во европските земји. Тие ги рангираат земјите врз основа ...
| | веќе видена | слични

На европскиот континент има богати земји кои се рангирани како места каде луѓето се несреќни. Според Евростат, Бугарија и Германија се најнесреќните земји во ...
| | веќе видена | слични

Во 2022 година, европските домаќинства заштедиле една осмина од својот приход, покажуваат најновите податоци. Меѓутоа, во која земја луѓето најмногу штедат? Во ...
| | веќе видена | слични

Истражување на Евростат за висината на платите во ЕУ Кога станува збор за платите низ земјите членки на ЕУ, сè уште има значителни варијации, во зависност од ...
| | веќе видена | слични

Еден од начините да се реши проблемот со (пре)големото количество отпад во Хрватска е рециклирањето. Но, воведувањето на процесот и менувањето на социјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска со најголем раст на продажбата на мало во ЕУ во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: