Дали Кина и Америка со заеднички сили можат да го решат израелско -палестинскиот конфликт?

Со усвојување заеднички пристап, Соединетите Американски Држави и Кина можат да го искористат своето влијание кај клучните регионални играчи за да ги ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за А1он, универзитетскиот професор по економска дипломатија и меѓународни односи проф. Д-р Александар Станковиќ кој живее и работи во Белград, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дали е можна заедничка воена структура во рамките на БРИКС? БРИКС стана најголемиот предизвик за Западот досега, дури поголем и од оној на СССР од времето на ...
| | веќе видена | слични

Разумен пристап за Обединетото Кралство е да бара поблиски и покооперативни односи со Брисел Во два наврата во изминатиот месец континенталните Европејци ме ...
| | веќе видена | слични

Тој мора да биде поразен, но не со усвојување на неговата токсична агенда. Поверојатно да успее е визијата за надеж, праведност и правда Оваа година доминираа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Кина и Америка со заеднички сили можат да го решат израелско -палестинскиот конфликт?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: