Ѕвечкање со сабји во Црвеното Море: Војната се шири?


3 копии

- Обединетото Кралство денеска соопшти дека воведува забрана за патување на израелските доселеници одговорни за нападите врз Палестинците на окупираниот ...
| | веќе видена | слични

Ципи Хотовели, амбасадорката на Израел во Велика Британија за Скај њуз изјави дека решение на конфликтот со Палестинците преку создавање на посебна ...
| | веќе видена | слични

Ентони Ловенштајн, автор на книгата „Палестинската лабораторија“, вели дека Израел ја користи Газа како „клучен полигон за тестирање на ново оружје“. – Тоа ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија ќе ги формулира своите предлози за тоа како да се санкционираат израелските доселеници кои вршат насилство врз Палестинците на окупираниот ...
| | веќе видена | слични

Ципи Хотовел, амбасадорката на Израел во Обединетото Кралство, рече дека нејзината земја никогаш нема да прифати решение за две држави по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Од 7 октомври, светот ја следи жестоката војна меѓу Израел и Хамас, која однесе повеќе од 15.000 животи за два месеца. Кој е коренот на оваа жестокост, дури и ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска во четвртокот го засили бомбардирањето врз Појасот Газа, во време кога САД го повикаа Израел да покаже воздржаност во третиот месец од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвечкање со сабји во Црвеното Море: Војната се шири?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: