СЕ ПОБУНИ АВТОМОБИЛСКИОТ СЕКТОР ВО ЕВРОПА Се бара ЕУ да не ги затрупува со нови правила

Европската автомобилска индустрија бара обезбедување кохерентен законодавен пристап кон секторите од кои таа зависи, како што се рударството и производството ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути На Шеин му требаше помалку од една деценија за да излезе од анонимноста и да стане доминантен играч во брзата мода и омилена онлајн ...
| | веќе видена | слични

„Порастот на цените на становите е огромен, а е уште посериозен во градовите, особено во големите градови“, рече Ламиа Камал-Чауи, директор на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Турција воведува услови за увозот на евтини електрични автомобили од Кина. Тоа следи, откако и ЕУ отпочна истрага за субвенциите, што кинеските производители ...
| | веќе видена | слични

Зголемените цени на имотот го направија поседувањето стан или куќа сè понеостварлив сон за многу Европејци – проблем што се влоши со кризата на трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Европската автомобилска индустрија сака креаторите на политиката на континентот да смислат подобра индустриска стратегија, како и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Се чини дека во прашање „совршена бура“, микс од различни фактори, како што се општата инфлација на цените, намаленото производство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 129 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПОБУНИ АВТОМОБИЛСКИОТ СЕКТОР ВО ЕВРОПА Се бара ЕУ да не ги затрупува со нови правила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: