Данската Саксо банка предвидува големи економски шокови следната година

Предвидувањата на данската инвестициска банка Саксо банка за 2024 година сугерираат дека светот е на „пресвртна точка, со крајот на познатиот пат од последната ...
| | веќе видена | слични

Американската приватна финансиска групација Арктос Партнерс стекна малцински удел во францускиот фудбалски првак ПСЖ, објави попладнево клубот од Париз. ПСЖ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалската бомба која е најавувана со месеци е активирана. Сопствениците на ПСЖ продадоа малцински пакет на акциите на американски инвеститори за повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 642 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 124 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска информира дека в среда ќе се отвори нов пункт за вадење лични документи што ќе се наоѓа во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската Саксо банка предвидува големи економски шокови следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: