Дискриминирачка практика на ЕВН Македонија со воведувањето на евтина дневна тарифа, вели заменик народниот правобранител


Првиот човек на Регулаторна Марко Бислимовски вели дека оние домаќинства кои немаат евтина тарифа на струја ќе почекаат додека да се сетираат нивните мерила, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) е независно тело, кое одлучува за цената на струјата, министерот за економија, Крешник Бектеши, уверува дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија лично смета дека струјата треба да поскапи за трошаџиите во третиот и четвртиот блок, за да се заштитат првиот и вториот. Но, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фиксна давачка за пристап до мрежата во текот на цела година ќе плаќаат оние корисници кои имаат куќи, станови и викендички во кои не живеат постојано, но кога ...
| | веќе видена | слични

Власта уверува дека цената на струјата нема да биде повисока од први јануари граѓаните се скептични. Некои од нив велат дека и покрај тоа што имаат нови броила ...
| | веќе видена | слични

Колкаво ќе биде поскапувањето на електричната енергија и на што се темели ? Владините министри веќе најавуваат поголеми сметки за граѓаните кои спаѓаат во ...
| | веќе видена | слични

Додека се собираат последните податоци и се прават пресметките за новата цена на струјата која ќе ја плаќаат домаќинствата од први јануари, и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска порача дека нема да има зголемени фактури за струја за домаќинствата од 1 јануари. Во однос на побарувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дискриминирачка практика на ЕВН Македонија со воведувањето на евтина дневна тарифа, вели заменик народниот правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: