Осум висококатници, од кои две од 25 до 35 ката, нацрта општина Карпош на празниот простор кај поранешна „Алумина“, соседите немаат право на жалба


На празниот простор на поранешната фабрика „Алумина“ во Скопје ќе се градат осум нови згради. Општина Карпош го изготви Деталниот урбанистички план (ДУП) З06 ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски која ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека е виновна што ја блокира изградбата на 35 катници на територија на неговата општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешното обраќање до јавноста против изградбата на кулите во Тафталиџе се изјаснија и од советничката група на СДСМ во Општина Карпош каде рекоа не ...
| | веќе видена | слични

Советничката група на СДСМ во Општина Карпош се заложува за хумана урбанизација и хумано живеење. Во оваа насока советничката група не поддржува проекти со ...
| | веќе видена | слични

Деталниот урбанистички план за просторот кај поранешната фабрика Алумина во Општина Карпош до петок е на јавна расправа, а судејќи според реакциите на ...
| | веќе видена | слични

За жал во Советот на општина Карпош има советници, сезнајковци, кои неуспехот во својата кариера се обидуваат да го компензираат со фрустрации во Советот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Карпош со реакција по низата обвинувања на негова сметка за најавената изградба на висококатници кај поранешна „Алумина“. Откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осум висококатници, од кои две од 25 до 35 ката, нацрта општина Карпош на празниот простор кај поранешна „Алумина“, соседите немаат право на жалба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: