Лукаревска: Остваривме вкупен приход од 10 милијарди денари и реализација од 111,6 отсто од планираниот вкупен приход за месец ноември

„Задоволна сум особено за месец ноември 2023 година, имаме остварен вкупен приход од 10 милијарди денари и покажува реализација од 111,6 отсто од планираниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на трибината „Повеќе за сите“ во скопски Аеродром истакна дека 540 илјади кограѓани кои редовно скенираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, на својот фејсбук профил објави каде во слободно време се релаксира и каде го наоѓа мирот. „ Дојран е местото каде си го ...
| | веќе видена | слични

Голем синџир нафтени компании се обиделе да печалат врз грбот на државата и да го прекршуваат Законот. Има мало намалување на уплатата на ДДВ, но поголем ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска истакна дека моментално работат на истрага и откривање на еден специфичен ланец на компании кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 131 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: Остваривме вкупен приход од 10 милијарди денари и реализација од 111,6 отсто од планираниот вкупен приход за месец ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: