Гоце Спасов со „Млин Аргулица“ ги полни државните резерви, а сега го проширува бизнисот

Скопскиот бизнисмен Гоце Спасов како сопственик на „Млин Аргулица“ во последните две години е најголемиот снабдувач со жито на Агенцијата за стокови резерви. ...
| | веќе видена | слични

По неколкугодишни најави конечно почна изградбата на автопатот од Белград преку Зрењанин до Нови Сад кој државата ќе ја чини околу една милијарда евра. Како ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути На Шеин му требаше помалку од една деценија за да излезе од анонимноста и да стане доминантен играч во брзата мода и омилена онлајн ...
| | веќе видена | слични

„Порастот на цените на становите е огромен, а е уште посериозен во градовите, особено во големите градови“, рече Ламиа Камал-Чауи, директор на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Зголемените цени на имотот го направија поседувањето стан или куќа сè понеостварлив сон за многу Европејци – проблем што се влоши со кризата на трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Се чини дека во прашање „совршена бура“, микс од различни фактори, како што се општата инфлација на цените, намаленото производство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски влегува во трка за претседател. Тој ќе биде кандидат на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. Информацијата ...
сите 383 | | | веќе видена

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 100 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 120 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случај со Леонид, а пари за лекување нема затоа што СДСМ и ДУИ, седум години ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гоце Спасов со „Млин Аргулица“ ги полни државните резерви, а сега го проширува бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: