СНЕГ, МРАЗ И ГОЛЕМ СТУД: Еве какво време не очекува деновиве


2 копии
11 копии

Времето денеска претпладне ќе биде облачно, а попладне претежно во западните делови со повремен дожд, а на планините снег. Преку ноќта врнежите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски со најнова метео најава за снежни врнежи во земјава. Според неговите прогнози овој пат подолго ќе имаме снег. - Иако зимата сеуште ...
| | веќе видена | слични

Од петок, како што најавува метеорологот Славчо Попоски, доаѓа нов студен бран со интензивни снежни врнежи. „ На планините и на Скијачките центри се очекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СНЕГ, МРАЗ И ГОЛЕМ СТУД: Еве какво време не очекува деновиве

Од:
До кого (е-маил):
Порака: