Нетанјаху: Израел ќе мора да ја задржи контролата врз Газа по војната


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Израелската армија денеска ја информира јавноста дека привела „десетици терористи“ во областа на болницата „Кемал Адван“, во северниот дел на Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел продолжи да го гаѓа Појасот Газа во четвртокот и покрај засилените меѓународни повици за заштита на цивилите и предупредувањата за ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Израел продолжи со баражот врз Појасот Газа и покрај засилените меѓународни повици за намалување на бројот на цивилни жртви и справување со растечката ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска во четвртокот го засили бомбардирањето врз Појасот Газа, во време кога САД го повикаа Израел да покаже воздржаност во третиот месец од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија, се вели во партиското ...
сите 260 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 68 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: Израел ќе мора да ја задржи контролата врз Газа по војната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: