Сања Лукаревска: Гониме ланец компании поврзани со нафтената индустрија

2 копии

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, вечерва во тв-емисијата „24 Анализа“ рече дека за десетина дена, а најмногу за две недели, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска на трибината „Повеќе за сите“ во скопски Аеродром истакна дека 540 илјади кограѓани кои редовно скенираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, на својот фејсбук профил објави каде во слободно време се релаксира и каде го наоѓа мирот. „ Дојран е местото каде си го ...
| | веќе видена | слични

Голем синџир нафтени компании се обиделе да печалат врз грбот на државата и да го прекршуваат Законот. Има мало намалување на уплатата на ДДВ, но поголем ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска истакна дека моментално работат на истрага и откривање на еден специфичен ланец на компании кои се ...
| | веќе видена | слични

„Задоволна сум особено за месец ноември 2023 година, имаме остварен вкупен приход од 10 милијарди денари и покажува реализација од 111,6 отсто од планираниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во затвор во Русија на 16 февруари, денеска побара од руските власти да го ...
сите 481 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 292 | | | веќе видена

Уште непочната претседателската трка, почнаа превирања со собирањето потписи. Вчера дел од кандидатите се пожалија дека ДИК не презентирала доволно податоци ...
сите 196 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Под влијание на веќе најавениот длабок циклон кој е со центар над северозападна Европа, од денес, па за време на викендот во поголем дел од регионот се ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако граѓаните, беа сведоци на отворање на тунел, со играње ора и жива музика, еве сега имаме втор дел, организирање на свеченост за пристигнување на обрасци ...
сите 135 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, на покана од претседателот на Врховната рада на Украина Руслан Стефанчук, претстојува во еднодневна посета на ...
сите 110 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 85 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сања Лукаревска: Гониме ланец компании поврзани со нафтената индустрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: