Пендаровски: Имаме доволно време после Нова година да размислуваме за изборите, сега не е време


Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче е најсериозен кандидат за претседател на државата дознава „ Република“ од извори на партијата. Тој подолго ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се кандидира актуелниот претседател Стево Пендаровски за втор мандат? Професорот Трајко Славески вели дека Пендаровски ќе влезе во кампања за втор ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски е на добар пат да го надмине и Зоран Заев во менувањето на ставовите . Сѐ уште актуелниот шеф на државата за само неколку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за емисијата „360 степени“ на МРТ 1, осврнувајќи се на Кривичниот законик, го реафирмираше ставот дека постојат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата треба да биде избран од граѓаните, не само од гласачкото тело на партијата што ќе го предложи, вели претседателот Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, се уште не донел одлука дали ќе се кандидира за втор мандат на следните избори, но, како што рече во вечерашното ...
| | веќе видена | слични

Вечерашното интервју на претседателот на државата Стево Пендаровски стана интересно и за српските медиуми , кои ја пренесуваат неговата реакција, прашан за ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за претседателски кандидат на СДСМ на претстојните избори за претседател на државата, според министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако ме прашувате денес, шансите да се кандидирам се поголеми отколку да не се кандидирам, одговори претседателот Стево Пендаровски во интервјуто за „360 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 601 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 212 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 216 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 182 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 53 | | | веќе видена

Владо МИСАЈЛОВСКИ „ПОБЕДНИЧКА ЕНЕРГИЈА И ПРЕКРАСЕН НАСТАН ВО НАШЕТО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ! Сплотени и обединети да направиме историски победнички резултат за подобра ...
сите 37 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Имаме доволно време после Нова година да размислуваме за изборите, сега не е време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: