Израелската армија влезе во Кан Јунис, извршен е напад врз седиштето на Хамас


Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел потврди дека во Појасот Газа се убиени уште двајца заложници, кои беа држани од палестинската милитантна група Хамас. Убиствата на Тал Хаими и Џошуа ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија денеска ја информира јавноста дека привела „десетици терористи“ во областа на болницата „Кемал Адван“, во северниот дел на Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ентони Ловенштајн, автор на книгата „Палестинската лабораторија“, вели дека Израел ја користи Газа како „клучен полигон за тестирање на ново оружје“. – Тоа ...
| | веќе видена | слични

Една од најсмртоносните операции од почетокот на војната: Израелците упаднаа во крвава замка Филип Здравески 14.12.2023 / 08:20 Свет Двајца високи израелски ...
| | веќе видена | слични

- Додека Израел продолжува да ја бомбардира Газа, Палестинците, кои мораа да ги напуштат своите домови, се борат да преживеат во бегалските кампови каде ...
| | веќе видена | слични

Двајца високи израелски команданти и уште седум други војници беа убиени од Хамас во заседа на периферијата на градот Газа, каде што во последните денови имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник, вели во изјава за А1он ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија влезе во Кан Јунис, извршен е напад врз седиштето на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: