СДСМ ја поздравува брзата и успешна акција за расчистување на убиствата

Од СДСМ ја поздравуваат успешната акција на Министерството за внатрешни работи, со која е фатен извршителот, а убиствата се расчистени. „Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со куфери на кои беа поставени фотографии на загинатите, со свеќи и бели ружи, со солзи во очите, но и со низа прашања, роднините на жртвите во железничката ...
| | веќе видена | слични

Генералното собрание на Обединетите нации едногласно ја усвои Конвенцијата за спречување и казнување на злосторството геноцид на 9 декември 1948 година. – Иако ...
| | веќе видена | слични

По три дена од обелоденувањето на грозната вест за двојното монструозно убиство, изразуваме најдлабоко сочуство до семејствата на убиените, во овие црни дни за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ и секретар за меѓународна соработка на СДСМ очекува во вториот круг од претседателските избори да се ...
сите 257 | | | веќе видена

Гробот на Алексеј Навални во Москва и денеска беше покриен со цвеќе, а неговите сонародници сè уште доаѓаат да му оддадат почит. Редот на гробиштата Борисово ...
сите 170 | | | веќе видена

Амбасадорот на Украина во Албанија, Володимир Шкуров, потврдил дека украинските војници биле обучувани во Албанија. Гостувајќи во емисијата „Оваа недела“ на ...
сите 271 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати благодарност до сите граѓани кои денеска се потпишаа за кандидатот за претседател на партијата, Гордана ...
сите 483 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери јавно им одржа лекција на извршителите и судиите, кои седум месеци одбиваат да ги применуваат измените на Законот за ...
сите 164 | | | веќе видена

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ја поздравува брзата и успешна акција за расчистување на убиствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: