Купуваат евтини гаражи, а скапо ги издаваат – нов тренд во инвестирањето

Време зa читање: 10 минути Вложуваш стотици илјади евра, а не знаеш што ќе добиеш за тие пари. Кога ќе дознаеш, веќе е доцна и згора на се, принуден си да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje“ предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови повисоки ...
| | веќе видена | слични

„Порастот на цените на становите е огромен, а е уште посериозен во градовите, особено во големите градови“, рече Ламиа Камал-Чауи, директор на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Иако интересот на српските гастарбајтери претходно беше насочен кон локации како што е Белград на вода, сега тие се насочени кон нови градби во другите делови ...
| | веќе видена | слични

Српската дијаспора во изминатиот период имаше значаен удел во продажбата на недвижности во Србија. Иако интересот на гастарбајтерите претходно беше насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Зголемените цени на имотот го направија поседувањето стан или куќа сè понеостварлив сон за многу Европејци – проблем што се влоши со кризата на трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Млади луѓе на возраст од 18 до 25 години својот идеален дом го замислуваат со многу зеленило и голем двор. Тие сакаат да живеат во близина на центар, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Купуваат евтини гаражи, а скапо ги издаваат – нов тренд во инвестирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: