Комисијата за финансирање и буџет на средба со претставници од Светска банка

5 копии

Членовите на Комисијата за финансирање и буџет се сретнаа со претставници од Светска банка. Во фокусот на средбата беше ажурираната систематска дијагностика за ...
| | веќе видена | слични

Ако итно не се преземат мерки, Македонија во наредните децении ќе се соочи со тешки демографски последици, предупредуваат од Државниот завод за статистика, кој ...
| | веќе видена | слични

Туристичкиот промет во земјава во првите три квартали од оваа година бележи раст од 25 проценти, со тоа што придонесува со 471,59 милиони долари прилив во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обратил на приемот на Управниот одбор и на компаниите – членки на Стопанската комора за информатички и комуникациски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Ѓорчев, претеникот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Македонија мора да биде земја во која што ќе живеат млади луѓе, во која ќе основаат семејства, во која ќе ...
| | веќе видена | слични

Продолжува демографската катастрофа на Владата на СДС и ДУИ. Македонија се празни и Македонија исчезнува, бројките се никогаш, никогаш, никогаш полоши. Ако ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 502 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 329 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 107 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за финансирање и буџет на средба со претставници од Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: