Азески избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На седницата на Генералното собрание на Асоцијацијата на Балкански комори (АБК) што се одржа на 13 декември (среда) во Солун, Грција беше потврден изборот на ...
| | веќе видена | слични

Во Северна Македонија вкупно 27 компани имаат меѓународна ознака „ОЕО“ (овластен економски оператор) за доверливост и усогласеност со законодавството. Ознаката ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа во соработка со Активноста на УСАИД Партнерства за економски раст, имплементирана од Паладиум Интернешнел и ИДЕАС ДеПо, денес одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Деновиве разговаравме со еден од помладите луѓе на АДИНГ кој е на висока менаџерска позиција и член на Управниот одбор. Горан Атанасовски е одговорен за ...
| | веќе видена | слични

Декарбонизација и дигитализација, работно окружување што овозможува раст, позитивно локално влијание и одговорно управување со ресурсите, се четирите клучни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути „Поттикнување на одржлива бизнис околина“ , денес во Скопје се одржува конференција посветена на ESG-стандардите за животна средина, ...
| | веќе видена | слични

Господине Димовски, „Аспект“ e една од водечките фирми за развој на софтверски решенија за банки и финансиски институции, и веќе заокруживте триесет години од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Виктор Мизо, директорот на КОСТАЛ Македонија неодамна беше избран за претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 456 | | | веќе видена

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 256 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 319 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: