ПАУНОВ ДО СПАСОВСКИ: Со вакви изјави на министер, нервоза и потење пред камерите, граѓаните не се чувствуваат безбедни во Карбинци

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
| | веќе видена | слични

На завчерашната прес конференција на Министерството за внатрешни работи, на која Министерот Оливер Спасовски соопшти дека во Турција е уапсен Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Карбинци, Виктор Паунов по вчерашниот демант на Миностерството за внатрешни работи, со кој се демантира дека е спречен обид за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 129 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАУНОВ ДО СПАСОВСКИ: Со вакви изјави на министер, нервоза и потење пред камерите, граѓаните не се чувствуваат безбедни во Карбинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: