НА БАЛКАНОТ ТЕШКО СЕ ДОАЃА ДО КРЕДИТИ Банките се плашат за својот профит, оценува ЕЦБ

Понудата на кредити се затегнува додека банките во регионот внимателно ја набљудуваат експанзијата поради загриженост околу профитабилноста, наведува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Титаните на финансиите со месеци предупредуваат дека геополитичките опасности кои се наѕираат се најголемата закана во голема мера за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) е речиси сигурно дека ќе ја задржи основната каматна стапка на рекордно високо ниво на денешниот состанок, додека побрзиот од ...
| | веќе видена | слични

По неколкумесечен раст на Еурибор, кој значително ги зголеми каматните стапки на кредитите за многу кредитокорисници, тој конечно падна под 4 проценти. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 192 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА БАЛКАНОТ ТЕШКО СЕ ДОАЃА ДО КРЕДИТИ Банките се плашат за својот профит, оценува ЕЦБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: