Костадиновска-Стојчевска: Во институциите во Штип се инвестира со над 78 милиони денари


 Министерството за култура во институциите од областа на културата во Штип инвестира со над 78 милиони денари, изјави министерката за култура Бисера ...
| | веќе видена | слични

Информацијата за МИА ја потврди тимот кој работи со проектот, а детали околу тоа ќе бидат изнесени по влегувањето на иконите во земјава. - Прв пат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 20 икони украдени од македонските цркви, претежно од струшкиот регион утре ќе бидат вратени во Северна Македонија од страна на Албанија во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Утре (15 декември) во Македонија од Албанија се враќаат 21 украдена икона од македонските цркви, кажа синоќа министерката за култура Бисера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска во врска со реконструкцијата на шалтер салата на Пошта информираше дека Владата на последната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повикот којшто од Европската унија беше упатен за пријавување преведувачи на македонски јазик за службите на Унијата е уште една потврда на она што ние го ...
| | веќе видена | слични

„Пред повеќе од една година започна интензивната комуникација, проследена со неколку барања и писмо за намера до Градоначалничката на Град Скопје и конечно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една година по изборот на стратешки инвеститор за Попова Шапка сè уште траат процедурите за одобрување на преземањето на ски центарот од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова и министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска беа во работна посета на Општината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова денеска го посетија Тетово, градот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Во институциите во Штип се инвестира со над 78 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: