Колку пари треба да им се искешираат на „Бехтел и Енка“ до крај на годинава?!

До крајот на годинава предвидено е на „Бехтел и Енка“ да му се исплатат вкупно околу 250 милиони евра за првата година од изградбата на автопатите од Коридорот ...
| | веќе видена | слични

По неколкугодишни најави конечно почна изградбата на автопатот од Белград преку Зрењанин до Нови Сад кој државата ќе ја чини околу една милијарда евра. Како ...
| | веќе видена | слични

Се засилува кадровски Пазарниот инспекторат. На веб страната на Агенцијата за администрација деновиве осамнаа огласи за прием на дваесетина државни службеници, ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски повторно се огласи, овој пат за гасоводот помеѓу Грција и Македонија. „Се сеќавате ли како пред околу три години на големо се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е запрена изградбата на автопатот Кичево-Охрид, тој ќе биде завршен, а експертскиот извештај ќе ги покаже идните чекори за реализација за изградбата, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје/Охрид, 12. декември 2023 (ИНПРЕС) – За седум до десет дена очекувам да биде завршен извештајот на Фидик експертот по што ќе се знае во која наоска ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пари треба да им се искешираат на „Бехтел и Енка“ до крај на годинава?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: