ГРКОВСКА ЗА АНЃУШЕВ: Tоа е главна обврска на нашите институции, но добродојдена е помошта и од нашите пријателски земји, особено САД

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што САД објавуваат имиња на нивната црна листа според министерката за одбрана Славјанка Петровска е знак дека институциите треба да направат дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска вели дека не гледа задна намера во сите пораки кои ги слушнавме изминатите денови од амбасадорката Анџела Агелер и ...
| | веќе видена | слични

Екс-премиерот Зоран Заев изрази поддршка до поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев за, како што вели, докажување на неоснованоста за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев преку објава за медиумите истакна дека Кочо Анѓушев и неговиот тим биле едни од ...
| | веќе видена | слични

„Анѓушев е мој пријател и соработник кој исклучително го почитувам. Јас го замолив во мај 2017 година да прифати, да одработи одреден период за македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СЕ ЈАВИ ЗАЕВ ОТКАКО АНЃУШЕВ Е НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД Поранешниот премиер Зоран Заев се огласи преку медиумите со коментар дека и стои на располагање за ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка Анџела Агелер директна и остра, како и секогаш. Таа на последната средба со група новинари одговори на сите прашања во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателскиот кандидат Господин Попоски кој досега има собрани само 40 од потребните 10.000 потписи преку социјалната мрежа Фејсбук бара поддршка од ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Последниот развој на случувањата во Украина и можностите за продлабочување на соработката во насока на поддршка на украинскиот народ и враќање на ...
сите 477 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни, особено во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен, а долж ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ...
сите 331 | | | веќе видена

Словенија ја дели загриженоста на некои политичари и експерти дека Русија би можела да започне војна против земјите од НАТО доколку помошта за Украина не е ...
сите 147 | | | веќе видена

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник, вели во изјава за А1он ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРКОВСКА ЗА АНЃУШЕВ: Tоа е главна обврска на нашите институции, но добродојдена е помошта и од нашите пријателски земји, особено САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: