СИНДИКАТИТЕ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ПОКУСА РАБОТНА НЕДЕЛА Работниците во „Ламборџини“ ќе работат 4 денови во неделата

Италијанскиот производител на луксузни автомобили „Ламборџини“ се договори со синдикатите ФИОМ и ФИМ-ЦИСЛ за воведување четиридневна работна недела за своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Teleperformance, германска компанија и лидер во областа на дигиталните услуги и корисничка поддршка, е во процес на проширување на својот тим на територијата ...
| | веќе видена | слични

Многу бугарски компании ќе им доделат божиќни бонуси на своите вработени. Ова го покажува најновото истражување на Бугарската стопанска комора (БЦЦ). Според ...
| | веќе видена | слични

Одлично е да се работи во „Ламборџини“, и штотуку стана уште подобро. Покрај тоа што имаат одлични услови за работа, повеќе од пристојни примања и бројни ...
| | веќе видена | слични

Секоја трета компанија за производство на мебел во Хрватска веќе го намалила бројот на вработени, а причината е претстојната рецесија. Нарачките паѓаат велат ...
| | веќе видена | слични

Ако го прашате Филип Галековиќ, дрвото е прво. Но, не само затоа што е сопственик на компанија за преработка на дрво, туку и затоа што бизнисот со кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По историскиот договор, "Lamborghini" воведува 4-дневна работна недела, зголемувајќи ги платите и задоволството на работниците во исто време. "Lamborghini" и ...
| | веќе видена | слични

Годината во која Хрватска го усвои еврото како домашна валута и стана дел од Шенген зоната беше одбележана со интензивен ангажман на компаниите што повеќе да ...
| | веќе видена | слични

На работниците им се исплаќаат и надоместоци за храна и превоз и низа други стимулативни додатоци за работни резултати и продуктивност. „Томи“ оваа година на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 137 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИНДИКАТИТЕ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ПОКУСА РАБОТНА НЕДЕЛА Работниците во „Ламборџини“ ќе работат 4 денови во неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: