Јанис Варуфакис: Загрижува тоа што Европејците стануваат посиромашни

Европејците стануваат посиромашни, не само како население, туку и сите поединечно, изјави денеска грчкиот економист и поранешен министер за финансии на Грција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Можностите за проширување на дејствувањето на Меѓународната финансиска корпорација при Светската банка – ИФЦ во земјава преку учество во финансирањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддршката на Европската Унија беше клучна во градењето побезбедна, посигурна и позелена енергетска иднина за државата, рече премиерот Димитар Ковачевски, на ...
| | веќе видена | слични

„Пред само седум години бевме држава во сериозна политичка криза држава која беше означена како „заробена држава“. Денеска сме веќе со започнати преговори, а ...
| | веќе видена | слични

„Треба да бидеме горди на еден процес кој за прв пат се случи во овие две години, а тоа е процесот на отворање на преговорите кои ги отворивме минатиот јули ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните сакаат земјава да стане членка на ЕУ, да живее европски, со европски вредности, земјава припаѓа на Европа е заклучокот од одржаните трибини, рече ...
| | веќе видена | слични

Заменикот претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ вечерва учествуваше на последната трибина од кампањата Ние сме Европа во организација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден министер, една пратеничка и тројца градоначалници се меѓу 13-те имиња кои во моментов се обидуваат да влезат во претседателската трка за изборите што ...
сите 354 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот фејсбук профил напиша дека пратениците на СДСМ, ДУИ и НСДП гласаа против законот за продолжување на ...
сите 305 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во средата во Тирана ги предупреди земјите од Западен Балкан дека Русија ќе направи се за да ја дестабилизира ...
сите 377 | | | веќе видена

Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во Стразбур. ...
сите 293 | | | веќе видена

„Барањето на ДУИ претставува фолклор како што веќе го коментирав во јавноста. Обид за дефокус на јавноста од криминалот во кој озбилно се фатени од страна на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ваквиот тек на настаните доаѓа откако фондот минатата недела, го одби барањето  со образложение дека имало непотполно конзилијарно мислење на клиниката ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанис Варуфакис: Загрижува тоа што Европејците стануваат посиромашни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: