Костадиновска Стојчевска: Ќе продолжиме да го поддржуваме сите проекти


Како министерка се залагам секоја година да имаме повисок буџет. Секој проект што сме го поддржувале и финансирале во минатото ќе продолжиме да го поддржуваме ...
| | веќе видена | слични

Утре (15 декември) во Македонија од Албанија се враќаат 21 украдена икона од македонските цркви, кажа синоќа министерката за култура Бисера ...
| | веќе видена | слични

„Она што ВМРО-ДПМНЕ не сака да им го признае на своето членство е дека уставните измени остануваат обврска. Европската комисија не рече дека ние сега ќе ги ...
| | веќе видена | слични

ДПМНЕ не сака да им го признае на своето членство дека уставните измени остануваат како обврска за членство во ЕУ и дека го имаме најдобриот можен предлог кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска во врска со реконструкцијата на шалтер салата на Пошта информираше дека Владата на последната ...
| | веќе видена | слични

Во Националната опера и балет денеска беше потпишан договорот за реконструкција и адаптација на просторот доделен на Националната установа Џез оркестар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, заедно со министерката за ...
| | веќе видена | слични

 Денеска официјално беше потпишан и договорот за реконструкција од министерката за Култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Повикот којшто од Европската унија беше упатен за пријавување преведувачи на македонски јазик за службите на Унијата е уште една потврда на она што ние го ...
| | веќе видена | слични

Нови 475 квадратни метри денеска започнаа да се реконструираат со цел таму да се вдоми „Куќата на џезот“, односно домот на Националната установа – Џез ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска Стојчевска: Ќе продолжиме да го поддржуваме сите проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: