Благодарница за градоначалникот Ѓорѓиевски: По 55 години, реконструирана ул.“20” во Припор

 Улицата која се протега на 1350 квадратни метри и на која се одвива нивното секојдневие е правена со самопридонес во 1969 година. Задоволните граѓани излегоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Центар во понеделник на 18 декември ја закажа втората сесија на Буџетските форуми на кои ќе бидат вклучени и граѓаните. Средбата ќе се одржи во ООУ ...
| | веќе видена | слични

- Трибините на Градскиот стадион ќе бидат реконструирани и целосно завршени наредната година, најави градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

За првпат Пинтија добива затворена спортска сала. Учениците од ПОУ ‘Рајко Жинзифов” за кои досега наставата по физичко образование се одвиваше во супстандардни ...
| | веќе видена | слични

Нови градинки и училишни згради ќе никнат во четири скопски општини. Аеродром, Бутел, Ѓорче Петров и Кисела Вода следната година ќе добијат градинки, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благодарница за градоначалникот Ѓорѓиевски: По 55 години, реконструирана ул.“20” во Припор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: