Огромен ризик од терористички напади на Божиќ во Европа

3 копии

- Австриските власти уапсија 16-годишно момче под сомнение дека планирало напад на синагога во Виена, изјави денеска министерот за внатрешни работи Герхард ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
| | веќе видена | слични

58-годишниот американски државјанин се соочува со две обвиненија, од кои едното е поврзано за поттикнување насилство на Интернет. Тој „постојано“ им испраќал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен ризик од терористички напади на Божиќ во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: