Нина Ангеловска избрана за прв претседател на Балканската Алијанса за е-трговија

Асоцијациите за е-трговија на Северна Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, потпишаа Меморандум за формирање на Балканска Алијанса за е-трговија ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Генералното собрание на Асоцијацијата на Балкански комори (АБК) што се одржа на 13 декември (среда) во Солун, Грција, беше потврден изборот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе се обрати на отворањето на регионалната конференција „Мир и просперитет на Западниот Балкан“, која денеска и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Банкарскиот систем ќе има важна улога во процесот на преминување на домашната економија кон новиот модел за одржлив раст. Но, климатските промени се исто така ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Време зa читање: 3 минути Преку инклузија и соработка со граѓанскиот сектор може да се јакне свеста на граѓаните за ризиците од климатските промени и тие да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Николче Бабовски, директор на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) и Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација за ...
| | веќе видена | слични

Тим на Народната банка, предводен од гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, оствари средба со претседателката на Организацијата за потрошувачи (ОПМ), Маријана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СМАРТ Балкан програмата – Граѓанско општество за поврзан Западен Балкан, продолжува да ги зајакнува капацитетите на граѓанските организации со цел да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер јавно го оспори тврдењето на американската колешка Џенет Јелен дека меѓународното право обезбедува основа за ...
сите 267 | | | веќе видена

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
сите 261 | | | веќе видена

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 89 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нина Ангеловска избрана за прв претседател на Балканската Алијанса за е-трговија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: