Бугарските земјоделци ќе добијат дополнителни средства од „украинската помош“

До 20 декември земјоделците ќе добијат дополнителни средства во рамките на „украинската помош“ откако веќе е ажуриран плафонот за оваа поддршка, известува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новитет во ваучер системот е тоа што спортистите ќе ги добијат парите на двапати, односно Мојсовски кажа дека тоа ќе се случи во март и во јули, додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 252 | | | веќе видена

На 03.03.2024 во 20.50 часот во СВР Куманово, двајца вработени во Државната изборна комисија пријавиле дека околу 13.00 часот во просториите на Подрачното ...
сите 277 | | | веќе видена

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 157 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Поради обилните врнежи со снег во текот на ноќта беше воведена забраната за тешки товарни возила на превојот Пресека, којашто од утрово во 06:30 часот е ...
сите 77 | | | веќе видена

Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на демократијата како велат Англичаните ...
сите 179 | | | веќе видена

Нема едноставен одговор на прашањето како да се надминат конфликтните состојби во семејствата за да не дојде до трагични последици. Важно е да се работи на ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарските земјоделци ќе добијат дополнителни средства од „украинската помош“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: