Азески избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески следната година ќе раководи со Асоцијацијата на Балкански комори, а одлуката ќе биде потврдена следната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Николче Бабовски, директор на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) и Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СМАРТ Балкан програмата – Граѓанско општество за поврзан Западен Балкан, продолжува да ги зајакнува капацитетите на граѓанските организации со цел да ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата CEFTA Week 2023 наречена „e-CEFTA: Кликни, поврзи се и тргувај“, која собра околу 300 учесници и во живо и онлајн, се одржа денеска во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Асоцијациите за е-трговија на Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, потпишаа Меморандум за формирање на Балканска Алијанса за е-трговија која ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични

Со дискусија посветена на „Европската димензија и одржливоста на европските престолнини на културата (ЕПК 2028)“ денеска во Музејот на македонската борба за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

„Четиринаесеттите претседателски избори во Иран ќе се одржат на 28 јуни“, рече Еслами, а пренесе агенцијата Иран Мехр. Тој додаде дека од Советот на чувари ...
сите 299 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
сите 358 | | | веќе видена

„Демократијата има други механизми со кои се докажува легитимноста добиена од граѓаните. Вреди ги казнува граѓаните и очекува да ѝ служи на ВМРО“,рече Реџепи ...
сите 250 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 134 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: