АЗЕСКИ ЗАСТАНУВА НА ЧЕЛО НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА БАЛКАНСКИ КОМОРИ Во фокусот ќе му бидат инфраструктурата и поврзувањето на земјите

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески е избран за претседател на Асоцијацијата на Балкански комори, соопшти комората. Оттаму додаваат дека изборот ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе се обрати на отворањето на регионалната конференција „Мир и просперитет на Западниот Балкан“, која денеска и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Николче Бабовски, директор на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) и Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СМАРТ Балкан програмата – Граѓанско општество за поврзан Западен Балкан, продолжува да ги зајакнува капацитетите на граѓанските организации со цел да ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата CEFTA Week 2023 наречена „e-CEFTA: Кликни, поврзи се и тргувај“, која собра околу 300 учесници и во живо и онлајн, се одржа денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Асоцијациите за е-трговија на Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Албанија, потпишаа Меморандум за формирање на Балканска Алијанса за е-трговија која ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Асоцијацијата на Балкански комори е здружение на 10-те стопански комори од Балканскиот регион (членки и не-членки на европската Унија), кое следната година ја ...
| | веќе видена | слични

Со дискусија посветена на „Европската димензија и одржливоста на европските престолнини на културата (ЕПК 2028)“ денеска во Музејот на македонската борба за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 135 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЗЕСКИ ЗАСТАНУВА НА ЧЕЛО НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА БАЛКАНСКИ КОМОРИ Во фокусот ќе му бидат инфраструктурата и поврзувањето на земјите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: