Трет мандат за Маринис Стратопулос во НО на Стопанска банка Скопје

Маринис Стратопулос доби нов четиригодишен мандат како член на Надзорниот одбор на скопската стопанска банка. По трет пат се именува на таа позиција, а воедно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот изјави дека ќе го покани папата Франциск на повторното отворање на катедралата Нотр Дам во Париз, која беше ...
| | веќе видена | слични

Маринис Стратопулос ќе биде уште четири години член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Скопје. Гувернерката на Народната банка, Анита Бежоска Ангеловска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет мандат за Маринис Стратопулос во НО на Стопанска банка Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: