И ШВАЈЦАРСКИОТ ГИГАНТ САКА ДЕЛ ОД КОЛАЧОТ: Роше влегува на пазарот за лекови за слабеење

Време зa читање: 2 минути Roche Holding AG е најновиот производител на лекови кој се обидува да ја искористи зголемената побарувачка за лекови за губење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија денеска ја објави првата листа на лекови од клучно значење во Европската унија. Тој список е важен дел од напорите на Брисел, во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 193 | | | веќе видена

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
сите 279 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 216 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во синоќешното гостување на ТВ21 рече дека на 47 илјади наши иселеници им се издадени ...
сите 183 | | | веќе видена

Граѓанин на БиХ завршил во регионалниот суд во австрискиот град Корнојбург, откако неговиот син го обвини за насилство. Според локалните медиуми, момчето (23) ...
сите 10 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 135 | | | веќе видена

Под влијание на веќе најавениот длабок циклон кој е со центар над северозападна Европа, од денес, па за време на викендот во поголем дел од регионот се ...
сите 182 | | | веќе видена

СВР Велес ги известува граѓаните дека на 24 февруари (сабота) од 08.00 до 16.00 часот, Одделението за граѓански работи во Велес ќе работи за издавање на ...
сите 47 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ШВАЈЦАРСКИОТ ГИГАНТ САКА ДЕЛ ОД КОЛАЧОТ: Роше влегува на пазарот за лекови за слабеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: